Skip to content

Informace k přihlášení

Především vycházíme ze vzájemnosti a spolutvoření. Je velmi snadné použít náš “tržní” koncept: Účastník přijede na týdenní akci, zaplatí 20 000 Kč  a bude se tím pádem moci ubytovat, najíst a dostat učení a léčení mamů a sahy. Jenže to je postaveno na principu konzumu. A to vytváří nerovnováhu, nemá to návaznost  na každodenní život člověka. 

Proto otevíráme pro všechny zúčastněné návrh, jak přemostit tento překonaný model účastník – pořadatel – lektor, do kruhové vzájemnosti. 

A tak se ptáme, kdo jsi a odkud jsi? Jaká je tvoje vize pro setkání s Mamo a Sahou kmene Kogi? Jak můžeš ve svém každodenním životě zajistit pokračování učení živé linie moudrosti naší země? 

Informace k přihlášení
Jsi připraven vystoupit z konzumního přístupu?

Našim záměrem není, aby na setkání přijely stovky lidí. Tvoříme kmenového ducha, protože to je kvalita, ze které se rodí dobré věci. Na místech, kde se sejdeme, ale i na všech místech, kam se zase potom rozjedeme a s námi i to dobré, co poroste dál.  Základní vizí nadačního fondu Mosty – Puentes je tvoření společenství, pocitu sounáležitosti a sdílení sil a darů.

Jak společně určit hodnotu toho, co vám pobyt přinese? Na co budou vaše prostředky použity? 

Celková hodnota účasti na setkání se skládá ze 4 dílů:

1. Dar pro Mamos a Sahu kmene Kogi a pro NF Mosty- Puentes

Mamo a Saha kmene Kogi: Pro vykonávání jejich poslání, pokrytí nákladů na další cesty po silových místech nebo odkupování jejich teritoria v Kolumbii.

A dále pro naplňování poslání nadačního fondu Mosty – Puentes: Odkup anebo pronájem pozemků na místech s mimořádným významem pro naši zemi, putování na silová místa a pořádání školy přírodní moudrosti, která nabízí kontinuum pro vás, kdo jste na cestě k přirozenosti.

Informace k přihlášení
Formy daru: 

Finanční dar
Dar pro Kogi a pro nadační fond Mosty – Puentes navrhujeme tak, že vy sami nám napíšete, jakou hodnotu pro vás setkání s Kogi má. Nám přijde fajn, abyste nabídli finanční dar v hodnotě 5 odpracovaných dní dle vašich reálných příjmů (pro víkendové setkání to jsou 3 dny). Tedy jednoduše řečeno: Co si  svým živobytím vyděláš za 5 dní. Anebo navrhni sám/sama, co máš a můžeš věnovat. 

Předat finanční dar můžete v hotovosti v obřadu rovnováhy přímo na setkání. Je to krásná možnost jak učení Kogi vstoupí i do našeho vnímání financí a do celkového oběhu peněz v našich životech. Sama tento obřad mnoho let dělám a jsou to chvíle, kdy člověk zažívá přeformátování vnímání peněz a nakládání s nimi.

Jiný dar
Možná máte něco, co souvisí s naplňováním poslání Kogi a nadačního fondu Mosty – Puentes. Zvláště nás zajímá: zapůjčení mikrobusu anebo auta pro min 9 lidí, darování či předání do správy pozemků u míst na Moravě s mimořádných významem pro kontinuální práci, mediální spolupráce, fundraising, granty.

Dar práce 
Pro vás, kdo jste zrovna na cestě po mostě k přirozenému životu a nemáte příjmy, které byste mohli nabídnout Kogi a NF Mosty – Puentes, nabízíme možnost věnovat váš a časem prověřené schopnosti v rozsahu 5 až 7 dnů. (Max. 2 lidi na setkání). Poptáváme překlady a tlumočení z/do španělštiny, truhlářské práce, péče a hry s dětmi během setkání. 

2. Náklady na zajištění pobytu a organizační náklady (na osobu a nebo rodinu)

  • podíl na výdajích spojených s celým pobytem Kogi 
  • provozní náklady a organizace
  • překlady a tlumočení
  • administrace 
  • příprava a úklid prostor

Celkové náklady na pobyt a jeho organizační zajištění, aby se akce mohla uskutečnit, jsou 4000 Kč na osobu anebo rodinu s dětmi pro 5ti denní práci, 2000 Kč pro víkendové pobyty, pokud není uvedeno jinak v detailu akce. Páry přispějí podle toho, zda mají jeden nebo dva příjmy. 

Tuto částku prosím pošlete pro potvrzení vašeho místa na setkání jako nevratnou zálohu na číslo účtu: 2801403810/2010

IBAN: CZ23 2010 0000 0028 0140 3810
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Informace k přihlášení

3. Stravování

Vařit si budeme hlavní jídla dne společně ze surovin, které zajistíme dopředu. Pokud něco donesete na společný piknik anebo si přivezete své dobroty, je to vítáno. 

Příspěvek na jídlo je 1500 za dospělou osobu, 800 Kč za děti do 14 let a platí se v hotovosti při příjezdu.

Informace k přihlášení

4. Přespání, ubytování

Setkání se budou konat v přírodním prostředí. 

Možnost kempování ve vlastním stanu a přespání na matraci/karimatce ve vlastním spacáku ve sdíleném pokoji je na pozemcích přátel v dochozí vzdálenosti k hlavnímu místu setkání. Poplatky a bližší popis míst vám pošleme po přihlášení. 

Informace k přihlášení