Monika Michaelová spolu s Janem Kročou a dalšími milovníky krajiny a naší historie se domluvili, že letos podniknou poznávací a prožitkovou pouť na horu Říp.
Přidáte se?
sraz bude v neděli 7. července v 11 dopoledne
a po krátkém úvodu se vydáme po stopách domorodců a předků sami k sobě
vklad za provázení a náklady: 1200 Kč, platba v hotovosti na místě
O hoře Říp ze zkušenosti Moniky s domorodými lidmi kmene Kogi a Wiwa:
První téma, které se otevřelo při jejich návštěvě v České republice v roce 2022 bylo naše chybějící porozumění zemi jako domovu. Bytostné spojení a jasné vnímání místa člověka v koloběhu života. Proč to necítíme? Proč hledáme něco, co je nám dané zrodem? Mamo chvíli pozoroval bublinky na vodní hladině a pak se s laskavostí zeptal: „Kde máte svou placentu?“ V naší skupince bylo ticho a pak jsme mu tiše vyprávěli o tom, že při narození v porodnici se placenta odstřihává a nikdo neví, co se s ní stane. Mamo se chvíli znovu díval do misky s vodou a pak řekl: „Nechali jste si vzít svůj domov a první matku. Kde máte na vašem území obřadní místo spojené s placentou?” Následovaly otázky, emoce, ticho i hledání v mapě. Je to hora Říp. Tam můžeme ukradené spojení, zaprodaný domov a chybějící spojení s původem uzdravit.
Jan Kroča o hoře Říp
Říp je odpradávna posvátným centrem české země. Sbíhají se tady energetické linie dlouhé stovky kilometrů, které spojují magické hory a další posvátná místa. Na Říp vystoupáme po staré iniciační stezce ze Ctinvěsi, kudy putovali lidé už v pravěku. Po cestě se zastavíme u důležitých přístupových bodů, kde navážeme kontakt s Bytostmi hory. Povíme si mýty a pověsti, seznámíme se s výsledky nejnovějších archeologických výzkumů, které potvrzují klíčový význam Řípu pro naše předky. Z vyhlídkových míst na vrcholu hory si pak užijeme jedinečné panorama Českého středohoří a možná dohlédneme až do Prahy.
Podrobnosti
Pořadatel
Místo konání